PZL Świdnik partnerem FUNDACJI TOPR

Jest nam niezwykle miło poinformować, że firma PZL-Świdnik, będąca od 2010 roku częścią Leonardo Helicopters, dołączyła do prestiżowego grona partnerów Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego.
Dzisiaj, nie wyobrażamy sobie ratownictwa w Tatrach bez udziału „Sokoła”, stworzonego i serwisowanego w zakładach PZL-Świdnik. Czas dotarcia do poszkodowanego oraz szybkiego transportu do szpitala, w wielu skrajnych sytuacjach jest czynnikiem kluczowym dla przeżycia poszkodowanego. „Sokół”, stał się dla wielu turystów symbolem nadziei i pomocy udzielanej w tych najbardziej kryzysowych momentach.
W kwietniu będziemy obchodzili 60 rocznicę pierwszej akcji ratunkowej w Tatrach, którą za sterami SM-1 przeprowadził w 1963 roku pilot Tadeusz Augustyniak.
W tym szczególnym momencie witamy w naszym gronie nowego Partnera. Wierzymy, że uda nam się wspólnie napisać kolejny rozdział w historii ratownictwa śmigłowcowego w Tatrach.

Fundacja TOPR